گوگل آنی
شنبه ۲۰ شهريور ۸۹

 

گوگل باز هم پیشگام شده و سرویسی ارائه کرده که باعث می شه جستجوگرانی که از گوگل استفاده می کنند به راحت و با سرعت بیشتر بتوانند از نتایج جستجو بهره ببرند . این سرویس با نام Google Instant ارائه شده و شدیدا توصیه می کنم که این سرویس را برای سرعت بخشیدن به نتایج جستجوی خودتان فعال کنید .
در اصل با ترکیب کردن گوگل ساگسشن ( پیشنهاد دهنده جستجو ) و نمایش نتایج جستجو به طور همزمان می توانیم ، جستجویی هدفمند تر و سریع تر داشته باشیم .
 
گوگل آنی از زبان گوگل :
تحقیقات گوگل نشان داده که مردم کند تایپ می کنند ولی تند می خوانند . به طور معمول ما 300 میلی ثانیه را برای تایپ هر حرف از دست می دهیم و فقط برای نگاه کردن و خواندن صفحه به 30 میلی ثانیه نیاز داریم . و این یعنی 10 برابر سرعت بیشتر در پیدا کردن نتایج جستجو .
مزایا :
جستجوی سریع تر : با پیشگویی کردن جستجوی شما و نشان دادن نتایج قبل از این که تایپ کردن شما تمام شود ، شما می توانید 2 الی 5 ثانیه در هر جستجو جلو بیافتید.
پیشگویی هوشمندانه تر : وقتی شما نمیدانید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید ، پیشگوی گوگل به شما کمک می کند تا شما سریع تر به آنچه می خواهید برسید و بدون نیاز به تایپ کلمه مورد نظر نتایج جستجو را همزمان ببینید .
نتایج آنی : در حالی که هنوز دارید تایپ می کنید با نمایش نتایج جستجو به طور همزمان و پیمایش آنها سریع تر به مورد دلخواه خود می رسید .
 
آیا می دانستید :
- تا قبل از ایجاد گوگل آنی ، عموما هر جستجو بیشتر از 9 ثانیه زمان می برد و حتی در برخی موارد بین 30 تا 90 ثانیه برای رسیدن به نتایج جستجو ثبت شده .
- گوگل آنی بین 2 الی 5 ثانیه برای هر نتیجه جستجو ما را سریع تر می کند .
- اگر مردم از گوگل آنی بیشتر استفاده کنند ، تخمین زده می شود که بیش از 3.5 بیلیون ثانیه در هر روز ما زمان ذخیره شده داریم . یا به عبارتی دیگر در هر ثانیه ما 11 ساعت جلوتر هستیم .
- برای راه اندازی گوگل آنی ، از 15 تکنولوژی جدید استفاده شده .
 
چگونه می توانیم گوگل آنی را فعال یا غیر فعال کنیم ؟
- در صفحه انتخاب موارد اختیاری گوگل ( google preferences )  در بخش مربوط به Google Instant  با فعال یا غیر فعال کردن آن می توانیم از این سرویس استفاده کنیم .
 
گوگل آنی به زبان ساده تر :
برای فعال کردن این سرویس با ورود به آدرس http://www.google.com/instant روی دکمه try it now کلیک کنید . ممکن است که این سرویس هنوز برای شما فعال نشده باشد پس یک جستجوی تست انجام می دهیم .
 
سپس این سرویس را فعال می کنیم .
 
 
حالا با تایپ کلمه در محل جستجو می توانیم از این سرویس به راحتی استفاده کنیم .
 
 
 
 
پی نوشت : من از وقتی بچه بودم ، هی تو گوش ما می خوندن که ما ایرانیا 50 سال از خارجیا عقب تریم ..... اگر ما می تونستیم زمانمون رو مدیریت کنیم شاید اوضاع و احوالمون خیلی بهتر بود . این مساله نه ربطی به حکومت داره نه ربطی به دین و ایمان .. دسته خوده خودمونه ...
 من خودم همیشه از این مساله مدیریت زمان رنج می برم ...
حالا گوگل میاد برات حساب می کنه که با این کاری که برای کاربرانش انجام داده تو هر ثانیه 11 ساعت رو داریم ذخیره می کنیم ... البته قبول دارم که کمی از این صحبت جنبه تبلیغاتی داره ولی حتی فرض کنیم 50 درصد این قضیه درست باشه .
پی نوشت دو : من یه بررسی ساده انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که از آپریل 2006 تا حالا 14527 جستجو در گوگل انجام دادم . اگر فرض کنیم میانگین برای هر جستجو 3 ثانیه زمان کمتری صرف می کردم الان 12 ساعت جلو بودم ... که البته برای ما 12 ساعت جلو بودن ، هیچ معنی و مفهومی نداره .. ولی خوب گفتم که شمام بدونید .
 
ویدیو :

 

اضافه شده در مــی نــویــســم از ... کافه وب

نظر شما :
نام     
ایمیل 
وب     


لطفا کد تصوری را وارد کنید

تمامی نظرات مربوط به صفحه گوگل آنی ( تاکنون 1 نظر داده شده است. )

گوگل بهتر از همیشه


ارسال شده توسط FarshadPix در تاریخ جمعه ۱۶ مهر ۸۹
25Mordad.com © 2010 Powered By Gcms v1.1±
افـتـتـاح بـیـسـت و پـنـج مـرداد یـکـهـزار و سـیـصـد هـشـتـاد و نـه
پـــایــانــ بـیـسـت و پـنـج مـرداد یـکـهـزار و سـیـصـد نــــــود و نــــه